• BIST 100
  1.548,40
  % 1,18
 • AMERIKAN DOLARI
  7,6341
  % -1,56
 • € EURO
  9,0884
  % -1,21
 • £ POUND
  10,5961
  % -1,28
 • ALTIN (TL/GR)
  417,72
  % -0,12
 • РУБ RUBLE
  0,1031
  % -0,99
 • BITCOIN/TL
  412295,289
  % 7,31
 • ÇEYREK ALTIN
  681,00
  % -0,72

Amazon FBA ile Satış Yapmak

Amazon FBA ile Satış Yapmak

Amazon FBA, çevrimiçi gelir elde etmenin en popüler yollarından biri haline geldi. Amazon FBA programına kaydolursanız, Amazon’un gelişmiş gönderim ve sipariş karşılama hizmetlerinden yararlanarak sipariş karşılama sürecini otomatikleştirebilir ve Amazon’un gıpta ile bakılan Prime müşterilerinden daha fazla satış elde edebilirsiniz. Peki ama Amazon FBA nedir ve Amazon FBA ile satış yapmak süreci nasıl ilerler?

Dropshipping Mi Amazon FBA Mı?

Son dönemde E-ticaret karlı bir iş alanı olarak kendini kanıtladı. Eğer çoğunluğa katılmayı düşünüyorsanız, odaklanmanız gereken en faydalı iki e-ticaret iş modeli, dropshipping ve Amazon FBA'dır. Bu yazıda Dropshipping Mi Amazon FBA Mı? sorusuna odaklanıyoruz. Dropshipping Nedir? Dropshipping, genellikle bir toptan satış şirketi olan, satıcınıza doğrudan sipariş vereceğiniz bir e-ticaret çözümüdür. Onlara siparişi "bıraktıktan" ve müşterinizin bilgilerini verdikten sonra, ürünleri doğrudan müşterinize göndereceklerdir. Dropshipping, uygun maliyetli

İlgili İçerik

Amazon FBA Nedir?

FBA, Amazon Fulfillment kavramının kısaltmasıdır. Amazon FBA ile satış yapmak günümüzde hızla önemini artırmaktadır. Bunun en belirgin nedenlerinden biri de yurt dışına satış yapmak isteyenler için büyük bir fırsat oluşturmasıdır. İşleyişi ise şu şekilde ilerlemektedir:

 • Ürünler Amazon’a gönderilir.
 • Amazon onları depolarında saklar.
 • Bir müşteri ürünlerden birini sipariş ettiğinde Amazon sizin için siparişi alır, paketler, gönderir ve takip eder.
 • Ayrıca iade ve geri ödemeleri de Amazon yönetir.

Ancak bütün bunların bir bedeli bulunmaktadır. Amazon hem depolama ücreti hem de kargo ücreti almaktadır. Bununla birlikte bu ücretler arasında; Amazon’un 7/24 müşteri hizmetleri, müşterilere ürün gönderme maliyeti ve dünyadaki en büyük ve en gelişmiş sipariş karşılama ağlarından birine erişim olanağı da yer almaktadır.

Dropshipping nedir? Stoksuz satış nedir?

Dropshipping, bir mağazanın sattığı ürünleri stokta tutmadığı bir perakende sipariş alma yöntemidir. Bunun yerine, bir mağaza stoksuz satış modelini kullanarak bir ürün sattığında, ürünü üçüncü bir şahıstan satın alır ve doğrudan müşteriye gönderir. Sonuç olarak, satıcının ürünü doğrudan eline alması gerekmez. Bu yazıda Dropshipping nedir sorusunu ele alıyoruz. Stoksuz satış ile standart perakende modeli arasındaki en büyük fark, satış yapan tüccarın stok bulundurmaması veya envanter sahibi olmamasıdır. Bunun yerine, satıcı

İlgili İçerik

Amazon FBA ile Satış Yapmak

Amazon’un ABD’de, bazıları bir milyon fit karenin üzerinde olan yaklaşık 100 deposu vardır. Onlara hangi ürünleri göndereceğinizi belirtmeniz yeterlidir.  Amazon ürünlerinizi aldıktan sonra bunları sıralayacak ve envanterlerine ekleyecektir. Ürünleriniz daha sonra güvenli bir şekilde depolarında depolanır. Üstelik depoda herhangi bir şeyin hasar görmesi durumunda, Amazon size geri ödeme yapar.

Bir müşteri ürününüzü satın aldığında Amazon, tüm işlemi sizin için halleder. Ödemeyi kabul eder ve envanterinizi otomatik olarak güncellerler. Amazon’un depo çalışanlarından biri (veya robotlar) ürününüzü depodan alır, bir kutuya paketler ve müşteriye gönderir.

Müşteri ürününüzü aldıktan sonra da Amazon sevkiyattan memnun olduğundan emin olmak için takip eder. Ayrıca müşteriden gelen herhangi bir iade veya soruyu da ele alır. Ürün listelemenizde aldığınız geri bildirimlere gelince, yanıt vermek ve harekete geçmek size kalmıştır.

Pandemide Ek İş Fikirleri 2021

Pandemiyle birlikte yeni iş fikirleri de önem kazanmaktadır. Bu süreçte işinden olan ya da gelirini artırmak isteyen pek çok kişi de ek iş arayışına girmektedir. Pandemide ek iş fikirleri 2021 yılında çok daha iyi bir kazanç sağlamak adına yararlı olmaktadır. Pandemiden dolayı online hizmetler 2021 senesi içerisinde de önem kazanmaya devam edecek. Ve görünen o ki virüs sonrası yapılacak işler de online alışkanlıkların sürdürülmesini sağlayacak. Bu nedenle ek

İlgili İçerik

Amazon iki haftada bir tüm satışlarınızı toplar, satıcı ücretlerinizi düşürür ve kârınızı doğrudan banka hesabınıza yatırır. Amazon FBA sayesinde Amazonda satış yapmak çok daha kolay ve eğlenceli bir noktaya evrilmektedir.