Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /home/borsamce/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 6

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/borsamce/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/admin.config.php on line 6

Warning: array_unique() expects parameter 1 to be array, null given in /home/borsamce/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/shortcode.config.php on line 59

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /home/borsamce/public_html/wp-content/themes/birfinans/framework/cs/config/shortcode.config.php on line 59
En İyi Aracı Kurum Bulmak İçin 7 Tavsiye - Borsam Cepte
 • BIST 100
  1.409,19
  % 2,24
 • %
 • %
 • %
 • ALTIN (TL/GR)
  451,09
  % 0,18
 • %
 • BITCOIN/TL
  510406,663
  % -0,43
 • ÇEYREK ALTIN
  719,00
  % 0,00

En İyi Aracı Kurum Bulmak İçin 7 Tavsiye

En İyi Aracı Kurum Bulmak İçin 7 Tavsiye

Yatırım hedeflerinin en etkili ve efektif şekilde tamamlanabilmesi adına en iyi aracı kurum bulmak borsa ve finans konusunda yapılacak işlemlerin sağlam zeminlere oturtulmasını sağlar. Bu aracı kurumların bir diğer misyonu ise danışmanlık hizmeti vererek en doğru yatırımların en sağlıklı miktarlar ile gerçekleşmesine aracılık yapmasıdır.

Bu bağlamda Aracı kurum tavsiyesi Forum, bloglar, web siteleri ve bazı dijital içerik alanlarında tartışılıyor olsa da en iyi aracı kurumun tercih edilebilmesi adına bazı özel noktalara dikkat edilerek yapılacak yatırımların sağlam bir zemine oturtulması sağlanmalıdır. Aksi durumlarda sürdürülebilir bir yatırım yapmak zor olacağı gibi aynı zamanda yapılan yatırımın başarıya ulaşması da pek olası değildir.

Borsada Pozisyon Almak İsteyenler İçin Tavsiyeler

Borsaya yatırım yapmayı düşünenler için portföy oluşturmak oldukça önemlidir. Piyasalarda yatırım yapabileceğiniz birçok alan bulabilirsiniz. Bu fırsatı değerlendirmek için ise önemli olan doğru zamanda doğru yerde olmaktır. Bu makalede Borsada pozisyon almak isteyenler için tavsiyeler bulacaksınız. Pozisyonlar, bir yatırımcının kâr elde etmeyi umacağı yoldur. Piyasa fiyatının lehine ya da aleyhine hareket etmesine bağlı olarak bir pozisyon kârlı ya da kârsız olabilir. Bir pozisyonun değerini, açık piyasadaki gerçek cari

İlgili İçerik

Aracı Kurum Nedir?

Aracı kurum, en genel anlamıyla çeşitli araçlar ve enstrümanlar aracılığıyla finansal ve yatırım işlemlerinde kullanmak üzere yatırımcılara girişim seçenekleri sunan kurumlara denir. Bu kurumlar çoğunlukla hisse senedi, vadeli işlem sözleşmesi, döviz işlemleri ve benzeri finansal işlemlerin yapılabilmesi adına yatırımcılara hizmet sunar. Bu hizmetler arasından Aracı Kurum Hisse Dağılımı gibi seçenekler bakımından geniş yelpaze sunan kurumlara yönelim gösterilmesi tavsiye edilir.

Aracı Kurum Ne İş Yapar?

Piyasada finans ve yatırım konusunda hizmet veren pek çok farklı kurum bulunuyor olmakla birlikte aynı zamanda bankalar da bu konuda bazı özel hizmetleri kullanıcılarına sunar. Finans işlemlerinde aracı kurumların en temel misyonu, finans işlemlerinde alıcı ile satıcıların etkileşim içerisinde olabilmesini sağlıyor olmakla birlikte bu kurumlara tüzel kişiliğe bağlı yasal komisyoncular demek yanlış olmayacaktır. Hangi aracı kurumu kullanıyorsunuz? Gibi temel sorunlara olası ve en makul cevapların verilebilmesi adına aracı kurum tercih ederken tüm seçenekler gözden geçirilmeli ve dikkat edilmesi gereken tüm hususlara özen gösterilmesi tavsiye edilir.

Aracı Kurum Tercih Edilirken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Aracı kurum tercih ederken pek çok farklı duruma hassasiyetle dikkat edilmesi gerekir. Bu kapsamda öncelikli olarak Gedik Yatırım ve benzeri yatırım kurumları aracılığıyla ilk kez finans sektörüne girmek büyük bir avantaj elde edilmesini sağlayacaktır. Bazı aracı kurumlar diğerlerine nazaran daha köklü ve uzun yıllardır hizmet veriyor olduğundan belli başlı etkileşimleri kurma ve danışmanlık hizmetleri sağlama konusunda diğer firmalardan belirgin bir şekilde ayrılır.

Aracı kurum tercih edilirken dikkat edilmesi gerekenler genel hatlarıyla şu şekilde sıralanabilir:

 • Araştırmalara geniş yelpazeli başlanmalıdır ve zamanla en etkili şekilde daraltılmalıdır. Tercih sürecinde bütün seçeneklerin en efektif şekilde değerlendirildiğinden emin olunmalıdır.
 • Kurumların lisansları dikkatle incelenmeli ve faaliyet izinleri detaylı bir şekilde kontrol edilmelidir
 • Kullanılması düşünülen veya yatırımlarda kullanılacak araçların en başından belirlenmesi gerekir.
 • Aracı kurum ile yapılacak finansal işlemler sırasında ne arzu edildiği ve beklentilerin ne olduğu önceden belirlenmelidir.
 • Yurtdışı borsalarına yönelimi mümkün kılan aracı firmalar daha büyük avantaj sağlar.
 • Danışmanlık hizmeti ve benzeri hizmetler ile geniş hizmet seçeneği sunan aracılara yönelim gösterilmelidir.
 • Aracı kurumlar ile görüşmeler yapılarak neden bu kurumların tercih edilmesi konusunda fikir sahibi olunmalıdır.

Gibi temel noktalara dikkat edilmesi halinde Aracı kurum tavsiye niteliğinde verilere sahip olunarak, tercih edilecek kurumun mahiyeti hakkında fikir sahibi olmak mümkün olacaktır.

Finansal Okuryazarlık Nedir?

Finansal Okuryazarlık Nedir? Aslında yaşantımız boyunca kullandığımız oldukça kilit bir bileşenler mevcut; Finansal Okuryazarlık. Kendinize Finansal okuryazarlık nedir? diye soruyor olabilirsiniz. Bu kavram yalnızca yetişkinler için bir tanım gibi görünse de günümüzde bazı okullarda eğitimleri verilmektedir. Bazı kişisel finans dersleri olan kişilerin başarılı bir şekilde para biriktirme, akıllıca bütçe yapma ve daha akıllıca yatırım yapma olasılıkları çok daha yüksektir. Temel olan belli başlı noktalara dikkat ettiğinizde hayatınız boyunca

İlgili İçerik

Finansal İşlemler Kapsamında En İyi 7 Aracı Kurum Tavsiyesi

Özgürce ve daha az riskle finans ve borsa işlemlerinde yol arkadaşı olarak benimsenmeye aday finansal işlemler kapsamında en iyi 7 aracı kurum tavsiyesi:

Tacirler Yatırım

Geniş yetkili aracı kurum belgesine sahip olan Tacirler Yatırım, aynı zamanda ülkemizde en çok güven hissi uyandıran aracı finans kurumları arasında gelir. Matriks işlem platformunda yüksek düzeyde hacmi ile dikkat çeken kurumun, hemen her finansal işlem için özel olarak belirlenmiş komisyon miktarları bulunur.

Dolayısıyla tek bir komisyon oranının belirlenmediği kurum kapsamında yapılan yatırım ve finansal faaliyetler geniş bir yelpaze ile mümkün kılınmaktadır. Aynı zamanda verdiği eğitimler ve araştırma raporları ile Tacirler Yatırım danışmanlık hizmetlerinin yanı sıra borsa ve finansal işlemlerde gerekli enformasyonların alınmasına yüksek düzeyde katkı sağlar.

Gedik Yatırım

Geniş yetkili aracı kurum olma özelliğine sahip olan Gedik Yatırım, sağladığı eğitim desteği ve araştırma raporları ile yatırımcılara farklı seçenekler üzerinden sağlam temeller üzerine inşa edilmiş yatırım seçenekleri sunar. iOS ve Andorid yazılımlar aracılığıyla erişim elde edilebilecek bir mobil uygulamaya da sahip olan kurum, uzun süreli faaliyet gösteren nadir aracı firmalardan biridir.

Pazar payı 3,17 gibi oldukça büyük olan Gedik Yatırım, 54 Milyar Liralık işlem hacmine sahiptir. Bu rakam ile Türkiye’nin en önemli aracı kurumlarının başına gelmektedir.

Borsada Teknik Analiz Yazılımları

Yatırımınız İçin Teknik Analiz Yazılımları Borsada teknik analiz yazılımları sizi birdenbire zirveye çıkarmaz, ancak ister yeni başlayan ister günlük yatırımcı veya uzun vadeli yatırımcı olun, hedeflediğiniz plana ulaşmak için ihtiyacınız olan desteği teknik analiz yazılımları size verecektir. Bir teknik analiz sistemi, alış ve satış göstergeleri oluşturabilir ve yeni ticaret fırsatlarının bulunmasına yardımcı olabilir. Donanımdaki iyileştirmeler ve son 15 yılda milyonlarca veriye erişim hızıyla, teknik analiz araçları tüm online

İlgili İçerik

Oyak Yatırım

Oyak Yatırım pek çok farklı şube ile ülke geneline en çok yayılmış aracı yatırım kuruluşları arasında yer alır. Uzun süredir vermiş olduğu hizmet ile yüksek oranda güven veren kurumun, komisyon oranı ise yapılan işlemlere göre farklılık göstermektedir. SPK lisansına sahip olan güçlü ekibi ile finans ve yatırım işlemlerinde yüksek nitelikte hizmet sağlayan kurum aynı zamanda mobil uygulamaya da sahip olarak yatırımcıların işlemlerini en hızlı şekilde güvenle tamamlamasına imkan tanır.

1982 yılında kurulan Oyak Yatırım, kurulduğu tarihten bugüne dek aralıksız olarak hizmet sağlamaktadır.

Ata Yatırım

Tam adı Ata Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş. olan kurum Ata Grubu çatısı altında bulunan şirketlerden biridir. 1988 yılından beri yürütmüş olduğu faaliyetler kapsamında en çok güvenilen aracı finans kuruluşlarından biri olma özelliğine sahip olan Ara Yatırım, şirket satın alamadan danışmanlık hizmetine kadar pek çok farklı konuda profesyonel hizmet sağlar.

Özellikle finansal yatırım işlemlerine ilk kez giriş yapacaklar için Ata Yatırım sağlamış olduğu geniz hizmet yelpazesi ve finansal ortaklığı ile sağlam bir zemine inşa edilmiş yatırım imkanı sunar. Bu bağlamda özelliği kurum tarafından sağlanan Yatırım Koçluğu hizmeti son derece dikkat çekicidir.

İnvest AZ

Türkiye ve Azerbaycan ortaklığı ile hizmet veren İnvest AZ, Geniş Yetkili Aracı Kurum belgesine de sahiptir. Son derece düşük teminat oranları ile dikkat çeken kurum, aynı zamanda kendine ait yatırım platformuna da sahiptir. Sağlamış olduğu pek çok farklı hizmet ile yurtiçi ve yurtdışı seçeneklerini de aktüel olarak sunan kurum, ilk kez finansal yatırım işlemleri konusunda faaliyete başlayacak olanaklar için farklı seçenekler sunar.

İntegral Yatırım

2010 yılında kurulmuş olmasına karşın İntegral Yatırım, kısa süre içerisinde Türkiye çapında önemli düzeyde güven elde etmiş ve bugün finansal yatırım işlemleri kapsamında en çok tercih edilen aracı firmalardan biri haline dönüşmüştür. Son derece güçlü bir araştırma ekibi ve piyasa uzmanı kadrosuna sahip olan kurumun, eğitim desteği ve araştırma raporu sunma hizmetler ide bulunmaktadır.

Borsaya Yeni Başlayacaklara Tavsiyeler

Bir Pasif Gelir Aracı Olarak Borsa Borsaya yeni başlayan her bireyin farkında olması gereken altın gibi değerli bilgilerle karşınızdayız. Borsanın pasif gelir olması, ekonomisi inişli çıkışlı olan ülkemizde bilinçli yatırımcıları oldukça mutlu ediyor. Eğer biraz borsaya merak duyuyor ve bu konuda tecrübesizseniz, etrafınızda da borsadan istikrarlı bir şekilde para kazanan arkadaşlarınız var ise kendinizi şüphesiz bu işin içinde bulabilirsiniz. Yeni Başlıyorum Ne Yapabilirim ? Öncelikle SPK'nın yatırım hesabı açacak kişilere

İlgili İçerik

İş Yatırım

Geniş Yetkili Aracı Kurum belgesine sahip olan İş Yatırım, İş Bankası bünyesinde hizmet vermektedir. Bankanın iştiraki olan firma, çok geniş kapsamlı hizmet seçeneği sunuyor olduğundan özellikle yeni başlayacaklar açısından gerekli olan tüm danışmanlık hizmetini sağlar. Köklü geçmişi ve bankadan aldığı destek ile İş Yatırım önemli bir seçenek olarak görülebilir.