• BIST 100
  1.544,19
  % 0,91
 • AMERIKAN DOLARI
  7,6482
  % -1,37
 • € EURO
  9,1030
  % -1,05
 • £ POUND
  10,6284
  % -0,98
 • ALTIN (TL/GR)
  419,46
  % 0,29
 • РУБ RUBLE
  0,1032
  % -0,88
 • BITCOIN/TL
  413666,385
  % 8,50
 • ÇEYREK ALTIN
  684,00
  % -0,14

Neden Herkes Bitcoin Almak İstiyor?

Neden Herkes Bitcoin Almak İstiyor?

Dünyanın en zengin insanı, Elon Musk, Bitcoin konulu bir tweet attı ve Bitcoin değeri bir anda yükseldi. Neden herkes bitcoin almak istiyor? Bitcoin ile neler satın alabilirim? konularını bu makalede inceleyeceğiz.

Elon Musk, çevrimiçi bir sosyal medya uygulaması olan Twitter’dan kullanıcılarına sanal para birimi Bitcoin’in “iyi bir şey” olduğunu düşündüğünü söyledi. Yorumları, Bitcoin’in değerinin önemli ölçüde artmasıyla sonuçlandı. Öyle ki, geçen yıl Mart ayında tekil bir Bitcoin 3.600 £ değerinden 27.000 £ ‘a çıktı.

Kripto Para Nasıl Alınır?

Kripto Para Nasıl Alınır? Kripto para nedir? sorusunun cevabını bir önceki yazımızda paylaşmıştık. Kriptolara yatırım yapmayı düşünüyorsanız, satın alma veya ticaretin ihtiyaçlarınıza en uygun olup olmayacağını araştırmalısınız. Kripto para nasıl alınır? diye merak ediyorsanız bu yazıda bulabilirsiniz.  Öncelikle satın almak mı yoksa ticaret mi yapmak istediğinize karar verin. Kripto para birimlerine sahip olmaya veya kripto para birimi fiyatıyla işlem yapmaya karar verebilirsiniz.

İlgili İçerik

Para birimi küreselleştikçe, Singapur Bankası 12 yaşındaki para biriminin değer deposu olarak altının yerini alabileceğini öne sürdü.

Ancak 2020 Ekim ayında İngiltere Merkez Bankası başkanı Andrew Bailey, Bitcoin’in öngörülemezliği konusunda uyarmıştı ve bunun kendisini “çok gergin” hale getirdiğini belirtmişti.

İnsanlar Neden Bitcoin Almak İstiyor?

Bazı insanlar Bitcoin’in hükümet veya bankalar tarafından kontrol edilmediği gerçeğinden hoşlanıyor.

İnsanlar ayrıca Bitcoin’lerini oldukça anonim olarak harcayabilirler. Tüm işlemler kaydedilmiş olmasına rağmen, siz söylemedikçe kimse hangi ‘hesap numaranızın’ size ait olduğunu bilemez.

Ocak 2021’de sosyal medya kullanıcılarıyla çevrimiçi bir sohbette, dünyanın en zengin adamı Elon Musk, Bitcoin’in büyük bir destekçisi olduğunu söyledi.

Hatta Twitter biyografisini “#bitcoin” olarak değiştirecek kadar ileri gitti.

Bitcoin Tarihçesi – Bitcoin Nasıl Doğdu?

Bitcoin Tarihçesi ve Kökeni Bitcoin'in kökeni, modern kripto para birimini destekleyen algoritmaların ilk geliştirildiği 1980'lerin başlarına kadar uzanıyor. En yakın tarihli, 1990'ların sonunda Nick Szabo tarafından geliştirilen bir proto-kripto para birimi olan Bit Gold'du. Bit Gold hiçbir zaman istenildiği kadar bir ilgi görmese de Bitcoin ile ortak birçok özelliği paylaştı; bunlara kopyalamaya karşı sağlam koruma, nihai işlem defteri olarak blok zinciri gibi özellikleri örnek olarak verebiliriz. Bitcoin tarihçesi konusu oldukça

İlgili İçerik

Son yıllarda çevrimiçi para birimlerine desteğini defalarca gösterdi ve kendi kişisel serveti ve etkisi nedeniyle değerlerinde büyük hareketlere neden oldu. Özellikle Tesla’nın yaptığı 1.5 Milyar dolar yatırdık açıklaması ile Bitcoin tarihi zirvesini gördü ve 44 bin 300 dolara yükseldi.

Bitcoin’le Ne Satın Alabilirim?

Bitcoin ile satın alımlar özellikle yurtdışında yaygın olarak kullanılıyor. Perakendeciler tarafından kullanılan geleneksel para birimlerindeki malları ödemek için dijital bir cüzdandaki bitcoin fonlarını dönüştüren BitPay gibi uygulamaları kullanarak ödeme yapmanın yolları bulunuyor. Microsoft, Lush ve Expedia gibi firmalar ödemeleri kabul ederken, işlemler fiziksel mağazalardan çok çevrimiçi olarak artıyor. İlk bitcoin işlemi, Floridalı bir adam İngiliz bir adama 10.000 bitcoin ödeyerek ona iki Papa John pizzası sipariş ettiğinde 2010 yılında yapıldı. Bugün bu 300 milyon dolardan fazla bir değere sahip.